Bacalaureat

Bacalaureat 2022

•  Sesiunea iunie-iulie a examenului de bacalaureat
      • INFORMATIILE / REZULTATELE PENTRU PROBELE SCRISE VOR FI AFISATE DOAR LA AVIZIERUL LICEULUI (Nu se afiseaza pe site)
      •  -  In sesiunea iunie-iulie a examenului de bacalaureat 2022, LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS a fost desemnat centru de examen pentru absolventii urmatoarelor unitati scolare:
        • -  LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS
        • -  LICEUL SPECIAL ”MOLDOVA”, TÂRGU FRUMOS
        • -  LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RAREȘ", TÂRGU FRUMOS
        • -  LICEUL TEHNOLOGIC "HARALAMB VASILIU", PODU ILOAIEI
      • - ANUNT

• -  REPARTITIA CANDIDATILOR LA  PROBELE PENTRU EVALUAREA COMPETENTELOR LINGVISTICE SI DIGITALE VA FI AFISATA DOAR LA AVIZIERUL  LICEULUI (Nu se afiseaza pe site) cu 24 de ore inaintea fiecarei zile de examen.

• -Salile de clasa in care se vor desfasura  probele pentru evaluarea competentelor lingvistice si digitale (Proba A, Proba C, Proba D) si probele scrise din cadrul examenului de bacalaureat 2022 vor fi dotate cu camere de supraveghere audio si video
      • - Evaluarea competentelor de comunicare orala in limba romana - Proba A
        • se desfasoara in perioada 6 - 7 iunie 2022 in Corpul A al liceului dupa o repartitie ce va fi afisata DOAR LA AVIZIERUL UNITATII cu 24 de ore inaintea fiecarei zile de examen
        • proba va incepe la ora 9.00
        • candidatii vor fi prezenti in centru de examen cu cel putin o ora inainte de ora la care sunt programati
        • -  accesul în sala de examen se face pe baza cărţii de identitate/ paşaport conform repartiției
        • - rezultatele se vor comunica dupa evaluarea tuturor candidadtilor din liceu si centralizarea rezultatelor.
        • Atributiile andidatilor

Bacalaureat 2021

• Sesiunea iunie-iulie a examenului de bacalaureat

• -  Anunt contestatii
      • -  Cerere contestatii
      • Procedura contestatii
      •  -  In sesiunea iunie-iulie a examenului de bacalaureat 2021, probele scrise (E.a, E.c, E.d) se vor sustine la LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS care a fost desemnat centru de examen pentru absolventii urmatoarelor unitati scolare:
        • LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS
        • LICEUL SPECIAL ”MOLDOVA”, TÂRGU FRUMOS
        • LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RAREȘ", TÂRGU FRUMOS
      • - ANUNT
        • - Elevii vor fi primiti in sali pe baza unui act de identitate (candidatii au posibilitatea de a se legitima la examen cu CI expirat, in conditiile prevazute de Adresa M.E. nr. 10658/08.04.2021 - se mentine valabilitatea actelor de identitate expirate incepand cu data de 01.03.2021 pe toata durata starii de alerta, precum si pentru o perioada de 90 de zile de la incetarea acesteia)
        • -Salile de clasa in care se vor desfasura   probele scrise din cadrul examenului de bacalaureat 2021 vor fi dotate cu camere de supraveghere audio si video

Bacalaureat 2020

• Sesiunea august-septembrie a examenului de bacalaureat

• Anunt contestatii
    • Cerere contestatii
    •  -  In sesiunea august-septembrie a examenului de bacalaureat 2020, probele scrise (E.a, E.c, E.d) se vor sustine la LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS care a fost desemnat centru de examen pentru absolventii urmatoarelor unitati scolare:
      • LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS
      • LICEUL SPECIAL ”MOLDOVA”, TÂRGU FRUMOS
      • LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RAREȘ", TÂRGU FRUMOS
    • - Inscrierea la Examenul de Bacalaureat 2020 - sesiunea august-septembrie - se face in perioada 13 - 22 iulie, intre orele 8,00 - 14,00.
    • Pentru cei care sunt din promotiile anterioare, actele necesare inscrierii sunt:
      • - xerocopie certificat natere
      • - xerocopie carte identitate
      • - xerocopie foaie matricola IX - XII
      • - c/v chitanta, achitata ISJ Iasi
    •    calendar II bac
    • - ANUNT
      • -Salile de clasa in care se vor desfasura   probele scrise din cadrul examenului de bacalaureat 2020 vor fi dotate cu camere de supraveghere audio si video

Bacalaureat 2019

• Sesiunea august-septembrie a examenului de bacalaureat 2019
    • - Probele scrise (din 21, 23 si 26 august) din cadrul EXAMENULUI DE BACALAUREAT 2019 (sesiunea AUGUST-SEPTEMBRIE) se vor sustine in CENTRUL DE EXAMEN organizat la LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI SI DE CONSTRUCTII  IASI
    • - Informatiile privind modul de desfasurare al probelor scrise VOR FI AFISATE DOAR IN CENTRUL DE EXAMEN (Nu se afiseaza pe site)

Bacalaureat 2018

• Sesiunea august-septembrie a examenului de bacalaureat 2018
    • - SUSTINEREA PROBELOR SCRISE DIN 20,22 ŞI 23 AUGUST LA EXAMENUL DE BACALAUREAT AUGUST-SEPTEMBRIE 2018 VA AVEA LOC LA  COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI SI CONSTRUCTII  IASI
Copyright © 2022 Liceul Teoretic "Ion Neculce" Tg. Frumos. Toate drepturile rezervate.