Bacalaureat

Bacalaureat 2021

• Sesiunea iunie-iulie a examenului de bacalaureat

• -  Anunt contestatii
      • -  Cerere contestatii
      • Procedura contestatii
      •  -  In sesiunea iunie-iulie a examenului de bacalaureat 2021, probele scrise (E.a, E.c, E.d) se vor sustine la LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS care a fost desemnat centru de examen pentru absolventii urmatoarelor unitati scolare:
        • LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS
        • LICEUL SPECIAL ”MOLDOVA”, TÂRGU FRUMOS
        • LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RAREȘ", TÂRGU FRUMOS
      • - ANUNT
        • - Elevii vor fi primiti in sali pe baza unui act de identitate (candidatii au posibilitatea de a se legitima la examen cu CI expirat, in conditiile prevazute de Adresa M.E. nr. 10658/08.04.2021 - se mentine valabilitatea actelor de identitate expirate incepand cu data de 01.03.2021 pe toata durata starii de alerta, precum si pentru o perioada de 90 de zile de la incetarea acesteia)
        • -Salile de clasa in care se vor desfasura   probele scrise din cadrul examenului de bacalaureat 2021 vor fi dotate cu camere de supraveghere audio si video

Bacalaureat 2022

• - Precizări ME privind susținerea examenelor de finalizare a studiilor, în sesiunile anului școlar 2021-2022, de către absolvenții învățământului liceal, profesional și postliceal.
  • - Informatii suplimentare despre examenul de Bacalaureat 2022  pot fi gasite la adresa http://subiecte.edu.ro/....
  • - Informatii despre sesiunile anterioare ale examenului de bacalaureat (2004 - 2010) pot fi gasite la adresa:               http://liceulionneculce.ro/sitevechi/Bacalaureat/bacalaureat.html
  • - Pentru informatii suplimentare puteti folosi rubrica de comentarii de mai jos -  respectand Termenii si conditiile

Bacalaureat 2020

• Sesiunea august-septembrie a examenului de bacalaureat

• Anunt contestatii
    • Cerere contestatii
    •  -  In sesiunea august-septembrie a examenului de bacalaureat 2020, probele scrise (E.a, E.c, E.d) se vor sustine la LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS care a fost desemnat centru de examen pentru absolventii urmatoarelor unitati scolare:
      • LICEUL TEORETIC "ION NECULCE", TÂRGU FRUMOS
      • LICEUL SPECIAL ”MOLDOVA”, TÂRGU FRUMOS
      • LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RAREȘ", TÂRGU FRUMOS
    • - Inscrierea la Examenul de Bacalaureat 2020 - sesiunea august-septembrie - se face in perioada 13 - 22 iulie, intre orele 8,00 - 14,00.
    • Pentru cei care sunt din promotiile anterioare, actele necesare inscrierii sunt:
      • - xerocopie certificat natere
      • - xerocopie carte identitate
      • - xerocopie foaie matricola IX - XII
      • - c/v chitanta, achitata ISJ Iasi
    •    calendar II bac
    • - ANUNT
      • -Salile de clasa in care se vor desfasura   probele scrise din cadrul examenului de bacalaureat 2020 vor fi dotate cu camere de supraveghere audio si video

Bacalaureat 2019

• Sesiunea august-septembrie a examenului de bacalaureat 2019
    • - Probele scrise (din 21, 23 si 26 august) din cadrul EXAMENULUI DE BACALAUREAT 2019 (sesiunea AUGUST-SEPTEMBRIE) se vor sustine in CENTRUL DE EXAMEN organizat la LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI SI DE CONSTRUCTII  IASI
    • - Informatiile privind modul de desfasurare al probelor scrise VOR FI AFISATE DOAR IN CENTRUL DE EXAMEN (Nu se afiseaza pe site)

Bacalaureat 2018

• Sesiunea august-septembrie a examenului de bacalaureat 2018
    • - SUSTINEREA PROBELOR SCRISE DIN 20,22 ŞI 23 AUGUST LA EXAMENUL DE BACALAUREAT AUGUST-SEPTEMBRIE 2018 VA AVEA LOC LA  COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI SI CONSTRUCTII  IASI
Copyright © 2021 Liceul Teoretic "Ion Neculce" Tg. Frumos. Toate drepturile rezervate.