Lectii AEL

AEL

- Advanced eLearning -

• - AeL este o solutie moderna de eLearning care ofera facilitati de gestionare si prezentare a diferitelor tipuri de continut educational, precum materiale interactive tip multimedia, ghiduri interactive, exercitii, simulari si teste.
  • - Solutia de eLearning AeL are la baza principii si standarde educationale moderne, fiind conceput ca un instrument complementar metodelor clasice de predare/învatare. AeL ofera suport pentru toti participantii la procesul educational (elevi, profesori, directori de scoli, personal administrativ, parinti, societatea civila).
  • - AeL este optimizat pentru:
      •  - Învatare sincrona - profesorul controleaza în întregime procesul educational, creând, adaptând si monitorizând mediul de instruire;
      • - Învatare asincrona - studiu în ritmul personal al elevilor, proiecte de colaborare;
      • - Testare si evaluare - pentru a veni în întâmpinarea nevoilor institutiilor de învatamânt de masurare a impactului si eficientei procesului didactic
    Conectare

• Pentru functionarea corecta a sistemului AEL este indicata utilizarea browserului Internet Explorer si instalarea urmatoarelor aplicatii:
    Acrobat Reader
    Java Runtime Environment v6
    Java 3D v1.5.1
    Flash Player
    Cult3D for Web browsers
    Cortona VRML Viewer
    BlaxxunContact
    SVG Viewer
    Shockwave Player

Copyright © 2024 Liceul Teoretic "Ion Neculce" Tg. Frumos. Toate drepturile rezervate.