Evaluarea Nationala cls. a VIII-a - 2019

• - Calendarul evaluarii nationale 2019
    • - Metodologia de organizare si desfasurare a Evaluarii Nationale
    • Programele pentru disciplinele la care se susţine evaluarea naţională
    • - Evaluarea naţională pentru absolvenții clasei a VIII-a se desfăşoară în anul şcolar 2018-2019 în conformitate cu prevederile Metodologiei de organizare şi desfăşurare a evaluării naţionale pentru elevii clasei a VIII-a in anul scolar 2010-2011 aprobata prin Ordinul ministrului educaţiei, cercetării, tineretului şi sportului nr. 4801/2010 privind organizarea şi desfăşurarea evaluării naţionale pentru elevii clasei a VIII-a, în anul şcolar 2010-2011, si cu prevederile prezentului ordin.
    • - Programele pentru disciplinele limba si literatura romana si matematica, valabile pentru  Evaluarea Naţională pentru absolventii clasei a VIII-a in anul scolar 2018-2019, sunt cele aprobate prin Ordinul ministrului educaţiei, cercetării, tineretului şi sportului nr. 4431/29.08.2014 privind organizarea si desfasurarea Evaluarii Nationale pentru absolventii clasei a VIII-a in anul scolar 2014-2015.
    •  - Salile de clasa in care se vor desfasura probele pentru evaluarea nationala vor fi supravegheate video si audio.
  • - Informatii despre Evaluarea Nationala a elevilor clasei a VIII-a in anul scolar 2018-2019 pot fi gasite la adresele:  http://subiecte2019.edu.ro/......

• - Pentru informatii suplimentare puteti folosi rubrica de comentarii de mai jos -  respectand Termenii si conditiile

Comentariile au fost inchise.

Copyright © 2018 Liceul Teoretic "Ion Neculce" Tg. Frumos. Toate drepturile rezervate.