Example of Table Blog layout (FAQ section)

Proiectul Rose

PROIECTUL ROSE

• - Activitatea din proiect privind evaluarea standardizată, asistată computerizat, pentru elevii din clasa a IX-a la Matematică și Limba și Literatura Română (anul școlar 2023 – 2024), are menirea de a stabili nivelul competențelor la aceste discipline, în vederea susținerii intervențiilor educaționale pentru îmbunătățirea rezultatelor învățării și diminuarea decalajelor de învățare din ciclul gimnazial, inclusiv cele acumulate din perioada pandemiei de COVID-19.
    •  - Evaluarea va folosi teste standardizate, accesibile pe dispozitive digitale, asigurând precizia și acuratețea măsurării competențelor. În urma aceste evaluări, vor fi generate rapoarte individuale privind competențele elevilor, pentru a fi utilizate în intervenții de remediere și alte tipuri de intervenții educaționale pentru diminuarea/închiderea decalajelor de învățare
    • - Calendar testare competențe matematică
      • - Faza I - 17 octombrie 2023
      • - Faza a II-a (19 octombrie 2023 - 27 octombrie 2023)
    • - Calendar testare competențe limba română
      • - Faza I - 24 octombrie 2023
      • - Faza a II-a (6 noiembrie 2023 - 10 noiembrie 2023)

Subcategorii

Copyright © 2024 Liceul Teoretic "Ion Neculce" Tg. Frumos. Toate drepturile rezervate.